Historie a současnost

Historie společnosti VSP s.r.o. sahá až do roku 1882, kdy ve Švýcarsku bratři Adolf a Wilhelm Hanhartové zakládají hodinářskou společnost A. Hanhart GmbH & Co. KG. Firma se od svého vzniku specializuje na výrobu stopek a přesných leteckých chronografů.
V šedesátých letech, jako první hodinářská firma na světě, zahájila výrobu součástek z termoplastů, metodou vstřikování a od té doby toto know how nadále rozvíjí.
Na jaře roku 1995 firma Hanhart zakládá v České republice společnost Hanhartplast s.r.o., do které transferovala celé své plastikářské know how.
Společnost se záhy etablovala na trhu s technickými komponenty a ostatními plastovými výrobky.
Při obnově a rozšiřování technologie firma začíná spolupracovat s významným jihokorejským výrobcem vstřikovacích strojů s firmou WOOJIN SELEX a importuje do Evropy její první stroje.
S ohledem na výborný poměr ceny a výkonu stroje se firma Hanhartplast rozhodla založit samostatnou divizi prodeje vstřikovacích strojů, později i celého příslušenství.
V roce 2007 byla odprodána divize vstřikování a firma změnila svůj název na SELEX s.r.o. a nadále se zabývá jen prodejem vstřikovacích strojů a jejich příslušenstvím.
S rozšiřujícím se portfoliem výrobků a služeb se v roce 2009 opět mění název společnosti na Vstřikovací Systémy pro Plast s.r.o., krátce tedy VSP.

Novodobá historie společnosti v datech: 
2004  Vstup společnosti na trh investičních celků, zahájení importu a prodeje vstřikovacích strojů WOOJIN SELEX
2006  Rozšíření prodejního portfolia o roboty a příslušenství
2009  Otevření vlastního školícího střediska
2012  Zahájení prodeje druhé řady vstřikovacích strojů LEADWAY
2013  Korejský výrobce mění název vstřikovacích strojů WOOJIN SELEX na WOOJIN PLAIMM
2014  Rozšíření portfolia o automatizace a roboty COMAU, zahájení spolupráce s firmou COMAU, prodej šestiosých robotů
2015  Zahájení spolupráce s firmou WETEC
2016  Rozšíření služeb o čištění olejů včetně jejich testování, nabídka komplexních služeb, revizí na stroje a technologické celky


Video

Woojin_Plaimm_2010.mp4

Woojin_Plaimm_2015.mp4